نکته جالب نتایج رای گیری فیفا؛ مسی بالاتر از رونالدو


اختصاصی | در رای گیری فیفا برای انتخاب بهترین بازیکن، اگرچه لیونل مسی آرای بیشتری از سوی فوتبالیست های دیگر دریافت کرد، اما در نهایت با اختلاف زیادی جایزه نصیب رونالدو شد.به گزارش ورزش 11، امسال فیفا برای انتخاب تیم منتخب سال، تنها از رای بازیکنان (کاپیتان های تیم های ملی)  استفاده کرد که در این رای گیری، لیونل مسی بالاترین تعداد رای را از آن خود کرد.

اما سیستم انتخاب مرد سال توسط فیفا بدین شکل بود که رای کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی سراسر دنیا، روزنامه نگاران برگزیده توسط فیفا و نظر هواداران که به شکل آنلاین رای دادند، هر کدام 25 درصد در نتیجه نهایی تاثیر داشتند.

در نطرسنجی انتخاب تیم منتخب سال که تنها رای بازیکنان تاثیر داشت در پست مشترک این دو بازیکن، مسی رای بالاتری را از آن خود کرد اما  در نطرسنجی انتخاب بهترین بازیکن جهان، رای 4 گروه نامبرده هر کدام 25 درصد تاثیر داشته است. اما در نهایت کریستیانو رونالدو با اختلاف زیادی به عنوان مرد سال فوتبال جهان در 2016  انتخاب شد.
سایت ورزش 11، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.