پیام رئیس جمهوری ازبکستان به مناسبت درگذشت آیت‌الله




پیام رئیس جمهوری ازبکستان به مناسبت درگذشت آیت‌الله








بین الملل > دیپلماسی - رئیس جمهور ازبکستان با ابراز همدردی با دولت و ملت ایران؛ رفسنجانی یکی از برجسته ترین نمایندگان ملت و در صحنۀ بین المللی سیاستمداری با نفوذ و معتبر بود که عمر خود را فدای پیشرفت و توسعه مملکتش نمود.





به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیام تسلیت شوکت میرضیایف،به حسن روحانی، به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است:


از خبر در گذشت حضرت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی، دولتمرد بزرگ جمهوری اسلامی ایران و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران عمیقا متاثر شدیم.


علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکی از برجسته ترین نمایندگان ملت ایران و در صحنۀ بین المللی سیاستمداری با نفوذ و معتبر بود که عمر خود را فدای پیشرفت و توسعه مملکت خود نمود.


سفر ایشان به ازبکستان در سال 1993 م. را ملت ما بخوبی به یاد دارند و ایشان از بنیانگذاران مناسبات کنونی (معاصر) روابط ازبکستان و ایران بوده و در ایجاد زیربنای همکاری های دو ملت و دو کشور سهم عظیمی دارند.


در این لحظات مصیبت بار ضمن ابراز تسلیت به جنابعالی و ملت دوست ایران خواهشمندیم پیام همدردی صمیمانه ما را به اعضای محترم خانواده مرحوم نیز ابلاغ فرمایند.


52311